Szklarska Poręba i okolice Pensjonatu Willa Nimfa

Szklarska Poręba to malownicze, górskie miasteczko w województwie dolnośląskim, położone od południa na stokach Karkonoszy, z górującym nad miastem wzniesieniem Szrenica (1362 m n.p.m.), od północy zaś na stokach Izerów, z wzniesieniami Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) i Czarna Góra (965 m n.p.m.). Miasto leży w dolinie rzeki Kamiennej i jej dwóch dopływów: Kamieńczyka i Szklarki, na których powstały dwa zachwycające wodospady, będące wizytówką Szklarskiej Poręby. To doskonały punkt wypadowy do górskich wycieczek, zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie granicy. To tu bowiem zaczynają i kończą się szlaki m.in. na Szrenicę, Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły czy Halę Izerską.

W samym mieście również nie brakuje atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno dzieci jak i dorośli. Wybierać można na przykład spośród: parków rozrywki, parków linowych, parku dinozaurów, muzeów, wystaw, zabytków i przepięknych, górskich walorów naturalnych. Wzdłuż głównego deptaku jest także masa sklepów, budek z pamiątkami, restauracji, kawiarni czy barów. W mieście i jego okolicy poprowadzona jest też gęsta siatka szlaków pieszych i ponad 200 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności.

Szklarska Poręba jest jednak przede wszystkim fantastycznie rozwiniętym ośrodkiem sportów zimowych. Centrum narciarstwa zjazdowego stanowi Szrenica, na której znajduje się wiele wyciągów i wytyczonych tras narciarskich o różnych stopniach trudności. Najwyżej położona dzielnica miasta, czyli Jakuszyce posiada natomiast jedne z najlepszych w Europie tras narciarstwa biegowego i śladowego.

W Szklarskiej Porębie swoje miejsce znajdą ludzie, którzy szukają spokoju i relaksu, aktywnego wypoczynku, miłośnicy pięknych krajobrazów czy nawet amatorzy nocnego życia – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Karkonosze i Izery wyglądają równie pięknie o każdej porze roku, warto więc poznać je w różnych odsłonach.

 

szklarska-poreba.pl